Porady

Ogród w klimacie dalekiego wschodu

Moda na orient nie mija i z wnętrz przechodzi do ogrodów. Zobaczcie jak stworzyć zieloną oazę spokoju, która sprzyja relaksowi i koncentracji. Ogrody ZEN od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością. Są estetyczne, minimalistyczne, ale też doskonale przemyślane. Przydomowa przestrzeń zaaranżowana na japońską modłę nie tyle służy do spacerowania, co do odprężenia i medytacji - jest zatem idealnym miejscem do ucieczki przed pędem codziennego życia.

szary_utwardzany3.jpg

Przy urządzeniu ogrodu w dalekowschodnim stylu należy wykorzystać to, co dała nam natura. Wszelkie kamienie, suche konary, drobny, jasny piasek, nie powinno zabraknąć również wody i roślinności. Wszystkie te elementy powinny być harmonijnie wkomponowane w przestrzeń.

Harmonijna architektura

W celu oddzielenia roślinności można się posiłkować różnego rodzaju palisadami. W ofercie marki Polbruk znajdziemy dedykowaną do tego typu aranżacji palisadę ZEN. Prosta forma kolekcji o subtelnie zaokrąglonych krawędziach oraz naturalne odcienie szarości, grafitów, brązów i czerwieni będą niezwykle estetycznie oddzielać strefy ogrodu. Z palisady możemy zbudować oryginalną donicę, ale również w estetyczny sposób podkreślimy skarpy, pagórki wydobywając z krajobrazu unikatowe piękno.

Kamienne akcenty

Przy projektowaniu ścieżek w ogrodzie ZEN warto wykorzystać kolekcje, które imitują naturalny kamień.Stopnie Grando z oferty marki Polbruk wyróżniają się nieregularną, łamaną fakturą. Dzięki temu wyglądają, jak wyciosane z kamienia. 

Spójna estetyka

Aranżacja ogrodowej przestrzeni powinna być konsekwentna w każdym aspekcie. Projekt nie powinien ograniczać się tylko do ogrodu, ale również obejmować przydomowe patio czy taras. Doskonałym rozwiązanie stanowią wielkoformatowe płyty o stonowanym kolorze, takie jak kolekcja Lamell. Gładka faktura i naturalne odcienie szarości sprawiają, że kolekcja nada się idealnie nie tylko pod zabudowę tarasu, ale również będzie doskonałym wykończeniem przydomowego przestrzeni.

Z ofertą marki Polbruk z łatwością wybierzesz kolekcje, które pozwolą  na stworzenie enklawy spokoju i relaksu dla Twojej rodziny. Zobacz, zainspiruj i ciesz się pięknym, harmonijnym zakątkiem przez lata.  

Porady

Trwa ładowanie...

Inspiracje

Trwa ładowanie...