Porady

Piękne i praktyczne zlewozmywaki stalowe

Rola zlewozmywaka w kuchni nie jest jednoznaczna. Ma on nie tylko świetnie wyglądać, ale przede wszystkim dobrze sobie radzić z działaniem wilgoci, opierać się rozgrzanym tłuszczom oraz uszkodzeniom mechanicznym. Wybór idealnego zlewozmywaka spełniającego wszystkie te warunki może okazać się nie lada wyzwaniem, dlatego wybór najczęściej pada na trwałe i eleganckie modele wykonane ze stali. Szeroka oferta produktów na rynku pozwoli z pewnością znaleźć odpowiedni model, pasujący idealnie do naszych wymagań.

deante_zlewozmywak_xylo_zex_311b_logo.jpg

Stalowa klasyka

Ogromną zaletą zlewozmywaków stalowych jest fakt, że pasują niemal do każdej kuchni. Świetnie prezentują się zarówno we wnętrzu nowoczesnym, jak i minimalistycznym. Ten rodzaj zlewozmywaków odznacza się trwałością i odpornością na ścieranie oraz zanieczyszczenia. Jeżeli chodzi o wykończenie, to w zależności od wybranego modelu użytkownicy mają do wyboru aż trzy rodzaje powierzchni: gładką, o strukturze lnu, albo o mikrostrukturze. Które wybrać? Wykończenie gładkie jest najbardziej efektowne, pod warunkiem troskliwej pielęgnacji: ścierania odcisków palców i kropli wody. Natomiast na modelach z dekorem zdecydowanie mniej widać zacieki z wody czy osadzającego się kamienia, co sprawia, że jest to rozwiązanie bardziej praktyczne, chociaż mniej widowiskowe.

Solidne i trwałe

Jednym z wiodących producentów zlewozmywaków stalowych jest polska firma Deante. Jej produkty przyciągają uwagę minimalistycznym wzornictwem i doskonałym wykonaniem. Najnowszy model Doppio charakteryzują delikatnie zaokrąglone linie wyjątkowo głębokiej komory, podkreślone szlachetnym, satynowym wykończeniem. Z kolei w kolekcji Xylo znajdziemy szeroki wybór zlewozmywaków jedno-, półtora- i dwukomorowych w wykończeniu satynowym lub z delikatnym dekorem. Obie kolekcje wykonane są z solidnej stali o grubości 0,7 mm, odpornej na zarysowania, przebarwienia i wysoką temperaturę. Ich montaż jest bardzo prosty, polega na wpuszczeniu w przygotowane wcześniej wycięcie w blacie.

Kształt ma znaczenie

Kształt zlewozmywaków stalowych nie jest dziełem przypadku. Proste linie ociekacza, czyli dodatkowego blatu roboczego obok komory, ułatwiają spływanie wody. Z kolei zaokrąglona komora jest łatwa do utrzymania w czystości. Tę sprawdzoną formę znajdziemy także w nakładanych na szafkę modelach Apollo i wpuszczanych w blatmodelach Wiktorian marki Deante. Jeśli natomiast szukamy komory idealnie okrągłej, ciekawym rozwiązaniem będzie zlewozmywak Twist. W zależności od ilości miejsca i pomysłu na aranżację możemy zdecydować się na wersję z krótkim lub długim ociekaczem, albo też zupełnie go pozbawioną minimalistyczną komorę. To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które niewiele gotują lub mają do dyspozycji zmywarkę.

Ważną cechą stali jest również to, że ma właściwości antyseptyczne, czyli utrudnia mnożenie się bakterii. Dzięki temu strefa zmywania pozostaje miejscem bezpiecznym i łatwym do utrzymania higieny. Stalowe zlewy nie przyjmują zapachów, więc bezpiecznie posłużą do wszelkich prac kuchennych. To, jaki kształt wybierzemy, zależy już tylko od naszych upodobań i pomysłu na wystrój kuchni.

Porady

Trwa ładowanie...

Inspiracje

Trwa ładowanie...