Porady

Przygotuj się na wiosnę z VERTO

Po okresie zimowym każdy właściciel ogrodu powinien zrobić przegląd swoich narzędzi i sprawdzić czy posiada wszystko co jest potrzebne do pielęgnacji ogrodu w sezonie. Razem z marką VERTO doradzamy w jakie narzędzia warto się wyposażyć na ten czas.

verto_ogrod.png

Nawadnianie ogrodu 

Jeżeli chcemy, żeby nasze rośliny rozwijały się prawidło, a trawa była piękna i zielona to musimy pamiętać o regularnym podlewaniu. W kompleksowej ofercie marki VERTO znajdują się urządzenia i akcesoria, które sprawią, że podlewanie ogrodu będzie skuteczne i proste. Do krzewów, klombów czy dużych skupisk roślin najlepiej nada się tradycyjny wąż grodowy zakończony zraszaczem pistoletowym. Węże ogrodowe VERTO o długości nawet do 50 m są odporne na wysokie i niskie temperatury, a zraszacze pistoletowe - proste i regulowane, posiadają możliwość regulacji mocy i rodzaju oprysku. Aby wąż podczas pracy nie zaginał się i nie plątał, warto wyposażyć się także w specjalistyczny wózek, stojak, lub wieszak na węża. Wszystkie te akcesoria także dostępne są w ofercie VERTO. Do podlewania dużych powierzchni trawiastych idealnie sprawdzą się zraszacze oscylacyjne, z regulacją kąta pryskania i mocy strumienia. Przy użyciu jednego zraszacza możemy podlać nawet do 418 m2 powierzchni za jednym razem. Do zraszaczy VERTO można dodatkowo zamontować wyłączniki czasowe, które zakończą zraszanie po czasie ustawionym na urządzeniu. Niektóre rośliny wymagają specjalnego nawożenia lub nawadniania wodą z substancjami odżywczymi. Do takiego zadania idealnie sprawdzą się opryskiwacze ciśnieniowe, które VERTO oferuje w trzech różnych wariantach: dwa ręczne i jeden do zawieszenia na plecy.

Przycinanie roślin i krzewów

Regularne przycinanie roślinności ogrodowej jest konieczne, jeśli chcemy, aby nasz ogród wyglądał schludnie i estetycznie, a trawa, krzewy i kwiaty rozwijały się prawidłowo. Marka VERTO oferuje bogaty asortyment nowoczesnych narzędzi ręcznych ułatwiających przycinanie. Do skutecznego przycięcia krzewów i trawy zazwyczaj wystarczą sekatory i nożyce ogrodowe VERTO, dedykowane specjalnie do tego rodzaju prac. Do przycinania mniejszych gałązek idealnie nadadzą się krótkie sekatory ogrodowe o średnicy cięcia do 12 mm oraz dłuższe sekatory, którymi można przeciąć gałęzie o średnicy nawet 45 mm. Gałęzie rosnące wysoko możemy przyciąć specjalnym sekatorem zakończonym piłą. Pracę na wysokości umożliwia rurka teleskopowa o rozpiętości 1,28 – 2,4 m. VERTO oferuje także piły ręczne do gałęzi grubych (do 350 mm), a także piłę płatnicę, która bez problemu przetnie kawałki drewna o średnicy do 450 mm. Czasem konieczne jest wycięcie krzewu lub małego drzewa. Do takich prac idealnie sprawdzą się wytrzymałe i solidne siekiery, w ofercie VERTO dostępne w 4 rodzajach.

Elektronarzędzia do ogrodu

Pielęgnacja ogrodu to nie tylko przyjemność, ale też odpowiedzialne i czasochłonne zajęcie, dlatego aby odczuwać satysfakcję z solidnie wykonanej pracy musimy zaopatrzyć się w odpowiednie elektronarzędzia. Marka VERTO oferuje w tym zakresie nowoczesne rozwiązania, z których część zaprojektowana jest w innowacyjnym, bezprzewodowym systemie VES – VERTO Energy System. Oznacza to, że ten sam akumulator pasuje do wszystkich urządzeń działających w ramach systemu. Dzięki temu użytkownik może używać jednego akumulatora do wielu elektronarzędzi lub wielu akumulatorów do jednego urządzenia (więcej o VES tutaj). W bogatej ofercie narzędzi elektrycznych do ogrodu marki VERTO znajdują się między innymi:

  • Kosiarki elektryczne, kosy spalinowe oraz podkaszarki, dzięki którym szybko i równo przytniemy nasz trawnik;
  • Akumulatorowe trymery oraz sekatory do żywopłotu i trawy do prac wykończeniowych;
  • Nożyce do żywopłotu i pilarki łańcuchowe, niezbędne do formowania krzewów i przycinania dużych gałęzi;
  • Dmuchawy elektryczne oraz odkurzacz ogrodowy, które pomogą oczyścić chodnik i trawnik z liści i powierzchownych zabrudzeń;

Akcesoria do pracy w ogrodzie

Do pracy w ogrodzie potrzebne są nie tylko odpowiednie narzędzia, ale także dobrze dobrane akcesoria, które podnoszą bezpieczeństwo i komfort pracy. VERTO oferuje w tym zakresie: robocze rękawice ochronne, wodoodporne kalosze i gumofilce z ocieplanym wkładem, chodaki ogrodowe z wytrzymałej wodoodpornej gumy oraz pas ogrodowy z 6 kieszeniami na narzędzia i pozostałe akcesoria. 

Każdy posiadacz ogrodu, który wyposaży się w powyższe narzędzia i akcesoria może być pewien, że będzie dobrze przygotowany do sezonu wiosenno-letniego. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pełnym katalogiem produktów do ogrodu marki VERTO na stronie https://vertotools.com/

Porady

Trwa ładowanie...

Inspiracje

Trwa ładowanie...